Завдання, які вирішують чат-боти - DimBot
Завдання, які вирішують чат-боти

Завдання, які вирішують чат-боти

Чат-боти і їх користь в оптимізації бізнес-процесів — тема, яка вже кілька років досліджується провідними…

Чат-боти і їх користь в оптимізації бізнес-процесів — тема, яка вже кілька років досліджується провідними діловими виданнями. Видавництво Business Insider стверджує, що, за даними досліджень, понад 70% компаній розроблять і запустять власні боти не пізніше 2020 року.

Роботизація спілкування з клієнтами і рішення їх ключових питань через мобільні додатки істотно заощаджує кошти та приваблює покупців.

Автоматичні діалогові системи, саме так в професійному середовищі іменуються чат-боти, спрощують роботу компанії. Завдання чат-ботів можна розділити на кілька напрямків.

Раціоналізація циклічних бізнес-задач

Налагодження процесів, регулярно повторюваних в процесі роботи компанії дозволяє створити певні бізнес-алгоритми. Чат-бот здатний перевіряти відповідність нормативам організації вхідних рахунків і накладних, що надходять від партнерів. Програма просить клієнта виправити документ, якщо знаходить в ньому невідповідності. Чат-боти регулюють і внутрішній документообіг. Вони перевіряють відповідність стандартам фірми звітів працівників, заяв про переклади, звільнення і відпустки.

Онлайн 24 години на добу

Безперервний призначений для користувача сервіс важливий для компаній формату b2c. Цілодобова технічна підтримка клієнтів і взаємодія з контрагентами компанії — безумовний плюс чат-ботів. Використовуючи діалогові програми, бізнесмени можуть економити значні кошти на колл-центрах і службах сервісу. Секрет криється в періодичному повторенні більшості питань користувачів. Також система за статистикою запитів клієнтів виявляє недоробки в діяльності компанії і дозволяє їх усунути.

Продажі

Використання месенджерів великою кількістю дорослого населення України відкриває новий канал продажів і маркетингу. У месенджерах використовується система постійного зворотного зв’язку «клієнт-фірма-клієнт». Саме цей діалоговий принцип використовує чат-бот. Покупець не витрачає час на вивчення роботи інтернет-магазину. Він здійснює покупку, не виходячи з чату. Діалогова система збільшує конверсію в «воронці продажів». Чат-бот регулює спілкування з клієнтом в режимі реального часу. Він налагоджує відносини з клієнтом, використовуючи дані про співрозмовника зі сторонніх джерел та історії минулих діалогів з покупцем.

Менше проблем і турбот

Чат-бот не залежить від емоційного людського фактора. Це важливо і при спілкуванні з клієнтами, і у внутрішніх кадрових питаннях фірми. Бот збирає зворотний зв’язок від працівників. Стимулює їх своєчасно відправляти робочі звіти і періодично оцінює ефективність роботи персоналу.

Об’єднання систем

Чат-боти легко включаються в єдиний ланцюжок роботи з іншими внутрішніми бізнес-системами — CRM, бухгалтерськими та аналітичними програмами. Працівники компанії використовують бота як посередника і платформу для роботи з різними програмами.

Чат-боти через алгоритми конкретних питань працівникові створюють звіти і заповнюють форми. Тобто працюють як секретарі-асистенти.

Використання елементів штучного інтелекту

Чат-бот вчиться і вдосконалюється на підставі аналізу та алгоритмів виконаних повторюваних дій. Діалогові системи за одиницю часу обробляють велику кількість інформації і здатні приймати відповідні дії на поставлені завдання. Ці фактори в доступному для огляду майбутньому виведуть чат-боти на провідні позиції в вирішальних бізнес-процесах.

Технології автоматичних діалогових систем ще не досягли піку свого розвитку. Але вже зараз чат-боти допомагають людині приймати певні рішення в бізнесі. Тому обов’язково впроваджуйте їх в свому бізнесі і швидше починайте користуватися всіма перевагами штучного інтелекту, поки цього не зробили всі ваші конкуренти.