З Днем Конституції! - DimBot
З Днем Конституції!

З Днем Конституції!

Конституція України з’явилася на світ 28 червня 1996 року. Головний Закон забезпечує права та свободи…

💁‍♀️ Конституція України з’явилася на світ 28 червня 1996 року. Головний Закон забезпечує права та свободи кожного громадянина країни. Тому вітаємо зі святом усіх!
☝️ Зазирнемо в історію, щоб зрозуміти важливість конституції для існування держави.
👉 Вперше навести лад між звичайними законами та конституційним правом спало на думку Арістотелю ще за 350 років до н.е. Його праці стосувалися тогочасних конституцій Афін, Спарти та Карфагену. Паростки конституційних принципів зустрічаються в законах Стародавнього Риму та Давньої Індії.
👉 Найдавнішою в політичній історії Азії вважають Японську конституцію 17 статей, написану в 604 році. А в Київській Русі основний закон, який називався Руська Правда, датований 1054 роком. В Англії конституційні засади зустрічаються в Хартії Вольності 1100 року.
👉 Варто згадати сьогодні про Конституцію Пилипа Орлика 1710 року. Хоча вона й не набула чинності, але стандарти демократичного поділу влади на законодавчу та виконавчу в ній були прописані найкраще для того часу.
👉 Конституція Сполучених Штатів 1788 року стала еталоном писаного кодифікованого Основного Закону, на якому базується законодавство країни. У більшості сучасних держав конституції належить верховенство права над іншими законами.