Як не стати жертвою шахраїв при купівлі квартири - DimBot
Як не стати жертвою шахраїв при купівлі квартири

Як не стати жертвою шахраїв при купівлі квартири

Процес купівлі житла завжди ризикований. Великі суми угод притягують шахраїв, які шукають легкої наживи. Як…

🗣 Процес купівлі житла завжди ризикований. Великі суми угод притягують шахраїв, які шукають легкої наживи. Як не стати їх жертвою і не втратити гроші? Підготували кілька порад.
✅ Ретельно перевіряйте забудовника, якщо інвестуєте в незавершене будівництво. В ідеалі ― купуйте введене в експлуатацію житло. Звичайно, інвестувати на етапі початку будівництва ― вигідно, можна заощадити 30-40% вартості. Але в такому випадку обирайте девелопера з історією та без судових спорів, перевіряйте дозвіл на виконання будівельних робіт, укладайте інвестиційний договір з допомогою юристів.
✅ Не купуйте квартиру за довіреністю, підробити її зовсім не складно. Якщо варіант вам дуже сподобався, знайдіть можливість особисто переговорити з власником, не ставлячи до відома посередника. Додатково зверніться до юриста для перевірки всіх документів. Це не буде зайвим і в тому випадку, коли купуєте у власника. Самостійно перевірити квартиру можна в Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Пам’ятайте ще одне неписане правило: нотаріуса обирає покупець!
✅ Обережно зі спадком, який продавець набув нещодавно. Тут навіть справа не в шахрайстві, а в заплутаних сімейних історіях. Після укладення угоди можуть несподівано з’явитися претенденти на спадок і доведеться довго шукати правди в судових тяганинах.
✅ Якщо під час перемовин виникають підозри ― від угоди краще відмовитися. На ринку достатньо житла, тому ризикувати не варто.