Статистика вартості оренди квартир старого фонду Львова - DimBot
Статистика вартості оренди квартир старого фонду Львова

Статистика вартості оренди квартир старого фонду Львова

Під терміном “старий фонд” мають на увазі квартири часів польської та австрійської забудови. У народі…

Під терміном “старий фонд” мають на увазі квартири часів польської та австрійської забудови. У народі їх і називають “поляки” та “австрійці” відповідно.
Такі квартири відрізняються широкими зовнішніми стінами — від 60 сантиметрів та високими стелями — від 3 метрів з характерним зовнішнім оздобленням (ліпниною), а також невеликою кількістю поверхів, як правило, не більше семи.
Оскільки багато із цих будинків мають архітектурну та історичну цінність, а також те, що більшість із них розташовані в центральних чи близьких до центральних районах, вартість таких квартир є достатньо високою, у порівнянні з іншими будинками. Від себе додамо, що якість таких будинків є досить високою, якщо порівнювати із радянською забудовою, проте, мають свої мінуси в комунікаціях, які не завжди були передбачені в часи їх будівництва, та проблемне планування через те, що такі квартири у радянські часи ділили на кілька менших.
А тепер, власне, про вартість:
1⃣ Почнімо з елітних квартир, на які ціна за метр може сягати аж до 4000 доларів. Це за умови, якщо зроблений капітальний дизайнерський ремонт із заміною усіх комунікацій, правильним плануванням, залізобетонним перекриттям та красивими фасадами будинків. Зазвичай ці будинки належать до історичної спадщини та розташовані вони, як правило, на проспекті Свободи чи проспекті Шевченка.
2⃣ Вартість квартир з хорошим євроремонтом може сягати від 1200 до 2000 доларів за метр. Зазвичай такі квартири мають правильне чи наближене до правильного планування, а будинок має гарні фасади та залізобетонне перекриття.
3⃣ Середня вартість квартир в старому фонд — це 1000-1200 доларів за метр. Це квартири без ремонту або ж з старим радянським ремонтом, зазвичай з неправильним плануванням та дерев’яним перекриттям.
4⃣ Також на ринку час від часу з’являються варіанти так званих “вбитих” квартир старого фонду, зазвичай від 800 до 1000 доларів за метр. Такі квартири або зовсім без ремонту, або ж такі, в яких потрібно робити капітальний ремонт, аж до збивання стін до цегли та повної заміни підлоги. Комунікації в таких квартирах також потрібно міняти, а по плануванню вони часто різняться: можуть бути як правильні, так і не дуже. Ці квартири є найбільш бажаними серед інвесторів для здачі в оренду, бо приблизний термін окупності з усіма витратами, на ремонт в тому числі, становить до семи років. На жаль, такі квартири з’являються на ринку рідко і дуже швидко продаються.