Купівля квартири часто супроводжується бажанням нового власника змінити планування. Особливо на вторинному ринку житла. Та…
Купівля квартири часто супроводжується бажанням нового власника змінити планування. Особливо на вторинному ринку житла. Та чи завжди це дозволено чинним законодавством і доцільно з огляду на технічні правила?
⠀
Правила експлуатації житла регулюються Житловим Кодексом. Згідно з цим документом слід розрізняти два поняття:
⠀
перепланування, тобто перенести перегородку або двері, облаштувати тамбур, прибудувати балкон на першому поверсі;
⠀
переобладнання, тобто встановити індивідуальне опалення, перенести газові прилади або сантехніку, переустаткувати вентиляційні канали.
⠀
Якщо вам потрібно перепланувати квартиру, уважно розгляньте технічний паспорт. Роботи, які не зачіпають несучих стін можна проводити без додаткових дозволів.
⠀
Переобладнання всередині квартири без погодження з сусідами та надавачами комунальних послуг дозволено робити лише за умови, що ви не зачіпаєте інженерні споруди загального користування.
⠀
Висновок: зміни в квартирі можна робити без проблем, якщо вони не впливають на будинок загалом.
⠀
Найкращий варіант ― знайти квартиру, яка відповідає всім вашим вимогам. Тоді не доведеться її ані переплановувати, ні переобладнувати.
На даному сайті використовуються файли cookie, щоб персоналізувати контент і зберегти Ваш вхід в систему, якщо Ви зареєструєтесь.
Продовжуючи використовувати цей сайт, Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie