Чат-боти в e-Commerce - DimBot
Чат-боти в e-Commerce

Чат-боти в e-Commerce

У 2019 відбудуться глибокі зміни в роботі компаній. Ці зміни торкнуться сфери підтримки клієнтів. Компанія…

У 2019 відбудуться глибокі зміни в роботі компаній. Ці зміни торкнуться сфери підтримки клієнтів. Компанія Twilio в недавньому дослідженні споживчого ринку з’ясувала, що великий відсоток жителів Сполучених Штатів спілкується з постачальниками товарів і послуг через мережеві чати. А традиційні інтернет-сервіси клієнтського супроводу йдуть на другий план.

Майбутнє за чат-ботами

Маркетингові дослідження фірми Gather виявили, що фірми в наступаючому році втратять до 15-17% клієнтури. Це відбудеться через відсутність контакту з покупцями в соціальних мережах. Якщо компанії почнуть активніше спілкуватися зі своїми клієнтами через онлайн-чати в реальному часі, це збільшить продажі і прибуток до 40%.

Спілкування в чаті передбачає швидкість спілкування, швидку відповідь на запит покупця. Саме за це чати люблять клієнти. А далекоглядні підприємці оцінили збільшення конверсії в залежності від швидкості відповіді менеджера в зворотному повідомленні. Чим більше часова відстань від запиту до зворотного повідомлення або дзвінка клієнтові, тим менше шансів у компанії закрити операцію.

Компанії активно розробляють власні мобільні додатки-месенджери. Бізнесмени розуміють важливість використання елементів штучного інтелекту в процесі продажу.

Впровадження діалогових систем в бізнес-процеси

Одними з перших в області впровадження діалогових систем в комерційні процеси стали розробники Facebook. У своєму мессенджере вони впровадили нову опцію — Customer Chat. Цей плагін працює в сполученні з онлайн-магазинами. І на питання покупця відповість або вільний консультант, або прокачаний бот. В результаті клієнт з високою швидкістю отримає відповідь на запити про статус покупки, узгодження часу зустрічі кур’єра служби доставки або отримати консультації по загальним темам.

Привертає в цій функції то, що при виході клієнта з магазину, чат-бот зберігає всі повідомлення. Клієнт може продовжити роботу в чаті на мобільному пристрої.

Компанія Apple також створила бізнес-додаток Business Chat. У тандемі з iMessage цей сервіс працює як діловий посередник в бізнес-переговорах. Чат працює в компанії з календарем і Apple Pay. Він служить свого роду секретарем-референтом, який допомагає планувати робочий графік і здійснювати необхідні покупки.

Підсумкові оцінки експертів

Георгій Фомічьов, творець і керівник проекту Endurance Robots, обгрунтовано вважає, що чат-боти піднімуть інтернет-бізнес на більш високий рівень.

Зовсім недавно Instagram запустив власних чат-ботів. Таким чином компанії будуть використовувати цю соціальну мережу для підтримки споживачів і залучення нових клієнтів.

Керуючий партнер агентства «Круче!» Максим Махер відзначає популярність чат-ботів на зарубіжних ринках товарів і послуг. Наприклад в Латинській Америці і в Європі набирає популярність чат-бот в Whatsapp. Максим розраховує застосовувати чат-боти в месенджерах як спосіб побудови взаємин зі своїми клієнтами.