Архітектура Японії - DimBot
Архітектура Японії

Архітектура Японії

Прагнення до простоти ― це головне гасло японської архітектури. Країні, де землетруси та цунамі руйнують…

📌 Прагнення до простоти ― це головне гасло японської архітектури. Країні, де землетруси та цунамі руйнують створене людиною доволі часто, доводилось часто відбудовуватися. Головним будівельним матеріалом ще донедавна була деревина, адже такі споруди найпростіше розбирати та переносити.
🌀 Стародавня архітектура Японії практично не дожила до наших днів, навіть письмових згадок не багато.
✅ Мінка ― традиційний японський будинок з дерева. Житло, пристосоване до частих землетрусів та дощів, трималося опорній колоні в центрі, стіни зводилися з твердих сортів паперу, а внутрішній простір формувався перегородками-ширмами.
✅ Усипальниця імператора Нінтоку в місті Сакаї ― один з небагатьох збережених курганів синтоїстської доби. Це споруда у формі замкової щілини, оточена глибоким ровом по периметру.
✅ Ворота торі ― характерний вхід до храмів синтоїстів. За формою нагадують літеру П з двома перекладинами угорі.
✅ Буддійський храм Хорюдзі в місті Нара ― одна з найдавніших збережених дерев’яних споруд у світі. Нагадує за стилем китайську архітектуру та внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
✅ Монастир Тодай в місті Нара ― найбільший дерев’яний храм у світі.
🌀 На межі 19-20 ст. архітектура Японії частково відчула європейські віяння. Але руйнування Другої світової війни практично стерли експерименти зодчих та дали поштовх до розвитку новітніх технологій проектування та будівництва житла.
📎 Сучасна японська архітектура вирізняється простотою, чистотою ліній та стриманою лаконічністю.