Химери в архітектурі Львова - DimBot
Химери в архітектурі Львова

Химери в архітектурі Львова

Поки триває карантин, запрошуємо вас у міфічну прогулянку вулицями Львова. Розповімо про химерні створіння, які…

Поки триває карантин, запрошуємо вас у міфічну прогулянку вулицями Львова. Розповімо про химерні створіння, які поселили тут архітектори різних епох. Вони водночас викликають страх та захоплення, та однозначно є невіддільною часткою історії міста.
1️⃣Барельєф “Війна” авторства Владислава Яроцького з’явився у 1913 році. Побачити озброєного воїна-індіанця можна на фасаді будинку за адресою вул. Мушака, 50.
2️⃣Химера з вілли гіпсових королів (або вілли Юзефи Франц), побудованої 1892-1893 роках. Ймовірним автором оздоблення споруди називають Едмунда Плішевського. Щоб побачити химеру, завітайте на вулицю Коновальця, 47.
3️⃣Міфічний дух-покровитель над брамою кам’яниці за адресою Проспект Свободи, 29. Автором дивного створіння є скульптор Петро Герасимович.
4️⃣Два страхітливих змія, що розмістилися на будівлі за адресою площа Ринок, 3, пережили вже не одне століття. Скульптурні композиції кам’яниці Убальдіні належать авторству Франциска Оленського.
5️⃣Химери Львівської політехніки понад сто років зустрічають студентів. Придивіться уважно до ліхтарів на центральному вході за адресою вул. С. Бандери, 12. Хто це: дракони, леви, люди?
6️⃣Таємнича голова прикрашає будівлю на вулиці Гребінки, 8. Рельєфи для споруди виготовлялися в майстерні Леонарда Марконі у 1892 році.
7️⃣Ящірки та змії, що назавжди оселилися на фасаді будинку на площі Міцкевича, 8, придумані Зигмунтом Курчинським. Це один з довгобудів старого Львова: зводився з 1913 по 1921 роки.
Список можна продовжувати. Містики у будівлях старого Львова багато. А коли повернемось до звичного життя ― прогуляйтесь містом та ознайомтесь з дивними створіннями самі.