Архітектура Мексики - DimBot
Архітектура Мексики

Архітектура Мексики

Різноманітна архітектура Мексики ― відбиток багатої культурної спадщини країни. Тут є на що подивитися: від…

🌵 Різноманітна архітектура Мексики ― відбиток багатої культурної спадщини країни. Тут є на що подивитися: від слідів древніх цивілізацій до творчих пошуків сучасних майстрів.
👣 Вирушаймо разом у віртуальну мандрівку архітектурними перлинами Мексики.
1️⃣ Піраміди Сонця та Місяця віком понад 2 тисячі років в древньому місті Теотіуакан, де археологічні розкопки тривають й досі, внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про причини руйнування середмістя вчені не припиняють сперечатися. Залишки споруд, які вціліли до наших днів, свідчать про існування розвиненої цивілізації Мезоамерики.
2️⃣ Темпло Майор ― великий храм ацтеків. Спадкоємцями зниклої цивілізації Мезоамерики стали ацтеки. Головна культова споруда тогочасної столиці Теночтітлані (нинішнє Мехіко) ― піраміда Уїцилопочтлі або Темпло Майор, збудована у 1325 році. Хоча іспанські конкістадори зруйнували верхню частину храмового комплексу, збережені рештки дійшли до нас і є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
3️⃣ Палац правителя в місті майя Ушмаль збудовано в звичному для тих часів стилі пуук. Пишна скульптура, мозаїчний фриз, багато прикрас на фасаді створюють неповторність архітектури майя.
4️⃣ Святилище Хесус-Насарено-де-Атотонілко ― одна з найкращих споруд в стилі мексиканського бароко. Цей комплекс з’явився в результаті сплетіння двох різних культур: європейської та латиноамериканської.
5️⃣ Катедральний собор в Мехіко ― один з найстаріших колоніальних храмів. Для його зведення використали каміння зруйнованого святилища ацтеків. В ньому сплелися ренесанс, бароко та неокласицизм.
6️⃣ Палац образотворчих мистецтв в Мехіко ― архітектурний шедевр початку 20 століття. Збудований в стилях боз-ар і ар-деко. Вражає пишністю декору та багатим оздобленням.
7️⃣ Вежа Майор ― найвища споруда Мехіко, збудована у 2003 році. Висота будівлі сягає 225 метрів, але вона здатна витримати землетрус до 8,5 балів. З оглядового майданчика на 52 поверсі вид відкривається неймовірний.
📌 Архітектурне мистецтво в Мексиці завжди було й залишається досі на високому рівні. Не дарма ж стільки споруд внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та зберігаються для наступних поколінь